به Hello E Markeing خوش آمدید

کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
خانهمقالهاینستاگرام
خانه اینستاگرام
۱۰
بهمن
اینستاگرام
 • نوشته شده توسط ملیحه زارعی شمس ابادی
 • بدون دیدگاه
 • اینستاگرام

  تاریخچه راه اندازی اینستاگرام

اینستاگرام زمانی که کوین سیستروم و مایک کرایگر روی پروژه چندمنظوره اچتیامال۵ که Burbn نام داشت و در واقع مربوط به عکاسی با موبایل بود، در سان فرانسیسکو گسترش یافت.واژه اینستاگرام ترکیبی از دو واژه Instant Camera و Telegram به معنی پیامرسانی فوری از راه عکس و دوربین است.نخستین نسخه اینستاگرام در اکتبر ۲۰۱۰ راهاندازی شد. اینستاگرام از راه اپ استور اپل، گوگل پلی و فروشگاه ویندوز فون قابل دسترسی است .از زمان انتشار تاکنون این برنامه دو تغییر و بروزرسانی عمده و مهم داشتهاست که نخستین تغییر در ماه مارس سال ۲۰۱۴ به منظور کاهش اندازه نسخه اندروید برنامه اینستاگرام به نصف و همچنین افزایش و بهبود کارایی و تقویت رابط کاربری انجام گرفت. دیگر تغییر مهم این برنامه در سال ۲۰۱۷ اضافه شدن «استوری» است که یک قابلیت کاربردی در این نرمافزار بهشمار میرود.
بروزرسانی دوم در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ انجام شد. این تغییر شامل افزودن حالت آفلاین و اعمال تغییرات در این حالت بود. بدین معنی که به محض برخط شدن کاربر، همهٔ تغییرات و پردازشهای انجام شده در حالت آفلاین به صورت همگانی ثبت میشوند. برنامه اینستاگرام از آغاز تاکنون تغییرات فراوانی داشتهاست و به صورت پیوسته بروزرسانی میشود
اینستاگرام

قدم به قدم با اینستاگرام

چنانچه هنوز به سراغ اینستاگرام نرفته اید با ما همراه شوید.ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کنید و نصب کنید وبعد از نصب برنامه ان را باز کرده وعضو ان شوید . مراحل عضویت بسیار ساده و روان است .
بعد از باز کردن برنامه گزینه sing up را زده و سپس singup with email or phone number را انتخاب کنید تا وارد صفحه ساخت اکانت شوید و بتوانید با شماره تلفن یا ایمیل ثبت نام کنید.

چنانچه از ایمیل استفاده کنید بدون نیاز به کد تایید ولینک فعال سازی میتوانید وارد اینستاگرام شوید ولی چنانچه از شماره تلفن خود استفاده کنید باید منتظر پیامک تایید از جانب اینستاگرام باشید، سپس کد تایید را در برنامه وارد کنید تا به مرحله بعد بروید.

اینستاگرام

 

در این مرحله باید نام خود را وارد کنید ویک رمز عبور برای اکانت خود انتخاب کنید وبعدد از تکمیل این بخش ولمس گرینه ی next به مرحله اصلی یعنی تعیین نام کاربری میرسید حال آیدی خود را وارد کنید و چنانچه آزد بود به مرحله بعد بروید.
در این مرحله از شما میخواهد تا برای پیدا کردن دوستان خود ،اکانت خود را به اکانت فیسبوکتان وصل کنید اگر به هر دلیلی نمیخواهید این کار را انجام دهید با زدن کلید skip این مرحله را به پایان برسانید
در این مرحله پایانی اینستاگرام مخاطبانتان را اسکن میکند وهرکدام راکه اینستاگرام داشته باشند( اگر شماره تلفن خود را در اینستاگرام وارد کرده باشند )به شما معرفی میکند تا در صورت تمایل آنهارا فالو کنید . اینستاگرام در تب دیگر هم برای شما پیشنهاد هایی دارد که شمارا با محبوب ترین پیج های این شبکه آشنا میکند ومیتوانید آنها را فالو کنید..
خوب به انتهای کار رسیدیم وشما در محیط اینستاگرام هستید.حال به پروفایل خود رفته و لمس طولانی بر روی عکس خالی فعلی با مراجعه به بخش edit you profile عکس مورد نظر را انتخاب واپلود کنید.

معرفی صفحه اصلی اینستاگرام

دربالای صفحه اصلی ابتدا نام اینستاگرام را داریم ودر یک طرف آن علامتی شبیه یک موشک کاغذی و یک تصویر تلویزیون و در سمت دیگر یک دوربین عکاسی .
ردیف بعدی در این صفحه شامل تصویر پروفایل شما و یک بعلاوه کنار آن است و بعد لیست استوری ها و یا لایوهای دوستان وپیج هایی که شما آنها را فالو کرده اید.

   • ودر ریف آخری وبه عبارتی پایین صفحه اینستاگرام با پنج آیکون اصلی اینستاگرام آشنا میشوید،که در ادامه به توضیح همه گزینه ها وآیکون ها میپردازیم.

  اینستاگرام

  • آیکون(+): آیکون میانی میباشد ومربوط به ارسال پست جدید است. پست جدید شما میتواند یک عکس ،یک ویدیو یا یک آلبوم عکس (۱۰ تایی) باشد.

برای ارسال پست جدید روی آیکون میانی “+” لمس کنید تا با صفحه ی ارسال پست مواجه شوید. دراین بخش مستقیما به گالری گوشی متصل خواهید شد که تمام عکسها و ویدیوهای موجود در گوشی را به ترتیب تاریخ، به شما نمایش میدهد. عکس یا ویدیوی مورد نظرخودرادراین لیست پیدا کنید وروی آن لمس کنید.

 • اینستاگرام
  • آیکون قلب : در این آیکون که بخش بسیارمهمی نیز میباشد دوقسمت قراردارد. درقسمت اول که باعنوان شما میباشد میتوانید اطلاعاتی از قبیل کامنت یا لایک در پستهای خود را توسط دیگران مشاهده کنید.

درواقع تمامی اعلانهای مربوط به لایک گذاشتن افراد،درخواست دوستی ویاکامنتها دراین بخش قابل رویت است ومیتوان این اطلاعات را مشاهده نمود.
یکی از ویژگی های اینستاگرام این است که به محض لایک کردن پستها و یا کامنتهای مختلف به این قسمت قلب یک نقطه قرمز اضافه میشود که به کاربر هشدارخواهد داد و وی را از وجود آن باخبر میسازد.

دربخش دوم که فالوئینگ نامدارد تمامی اطلاعات مربوط به افرادی که ازآنها پیروی میکنید را به نمایش خواهد گذاشت. این قسمت همچنین اطلاعاتی درباره یفعالیت دوستانتان ارائه خواهد داد ولایک کردن صفحات مختلف توسط آنها ویا فالو کردن سایر افراد را نیز به کاربر اطلاع میدهد.

 • اینستاگرام
  • آیکون آدمک: مربوط به پروفایل شخصی کاربراست.

باورود به این بخش میتوانید کلیه پستهایی که ارسال کرده اید یا تصاویری که روی آنها تگ شده اید وپستهایی که بوک مارک کرده اید را مشاهده کنید و یا از طریق بخشEdit Profileبه ویرایش پروفایل خود بپردازید.هحچنین لیست دنبال کنندگان وکسانی که دنبال میکنید را مشاهده میکنید.

 • اینستاگرام
  • آیکون ذره بین : ایکون ذره بین همان سرچ کردن در اینستاگرام هست

که هم میتوانید از قسمت بالای ان موضوع خاصی را سرچ کنید یا از قسمت میانی ان پست های پیشنهادی اینستاگرام راببینید.

 

اینستاگرام

 • آیکون خانه : همان صفحه اصلی اینستاگرام است که میتوانید پست های کسانی که فالوشان میکنید را در ان ببینید .

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام

پست شما میتواند یک عکس، یک ویدیو یا یک آلبوم عکس (۱۰ تایی) باشد.
برای ارسال پست جدید روی آیکون میانی “+” لمس کنید تا با صفحهی ارسال پست مواجه شوید. در این بخش مستقیما به گالری گوشی متصل خواهید شد که تمام عکسها و ویدیوهای موجود در گوشی را به ترتیب تاریخ، به شما نمایش میدهد. عکس یا ویدیوی مورد نظر خود را در این لیست پیدا کنید و روی آن لمس کنید. پیش نمایش عکس شما در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد. در این بخش با لمس گزینهی ” < > ” که در گوشهی چپ تصویر قرار دارد میتوانید قاب عکس را از حالت مربع، به حالت عریض تبدیل کنید. بعد از مشخص کردن این مورد، روی گزینهی Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در صورتی که قصد ارسال عکس یا ویدیو بهصورت زنده و از طریق دوربین داخلی اینستاگرام دارید، کافی است در نوار ابزار پایین صفحه، گزینهی Photo یا Video را انتخاب کنید تا دوربین گوشی اجرا شود. عکس یا ویدیوی خود را ثبت کنید و روی Next لمس کنید تا وارد مرحلهی بعد شوید.
در صورتی که قصد ارسال آلبوم عکس دارید، باید در همین صفحه گزینهی SELECT MULTUPLE را انتخاب کنید و سپس از ۲ تا ۱۰ عکس یا ویدیو را در لیست عکسهای پایین انتخاب کنید. بعد از انتخاب، روی گزینهی Next لمس کنید تا بعد از تنظیم ترتیب قرارگیری آنها، وارد مرحلهی بعد شوید. کافی است قبل هنگام انتخاب عکس اول، سایز مربع، پرتره یا عریض را برای آن انتخاب کنید تا سایز عکسهای بعدی نیز به همان شکل انتخاب شود.
با لمس گزینهی Next، وارد مرحلهی افکت گذاری خواهید شد. در این صفحه دهها افکت جذاب و چشم نواز و یک آیکون خورشید برای تغییر روشنایی عکس وجود دارند که میتوانید روی عکس یا ویدیوی خود اعمال کنید.

  • اگر میخواهید عکس خود را به صورت خام و بدون هیچ تغییری آپلود کنید کافی است بدون دست زدن به هیچ گزینهای، روی Next لمس کنید تا به مرحلهی آخر وارد میشوید.
  • وارد کردن توضیحات: در این بخش باید توضیحات متنی یا هشتگهایی را که مد نظر دارید بنویسید. برای آنکه متن شما راست چین باشد ابتدا یک نقطه را تایپ کنید و Enter بزنید و سپس شروع به نوشتن متن خود کنید.
  • لوکیشن و تگ کردن افراد: در پایین همین بخش نیز دو گزینه Add Location و Tag People وجود دارد که در صورت لزوم میتوانید از آنها نیز استفاده کنید. تگ کردن کاربران به این معنا است که میتوانید آیدی آنها را روی عکس سنجاق کنید. برای مثال اگر عکسی از خود و دوستتان منتشر میکنید، میتوانید با تگ کردن آیدی او روی عکس، بازدیدکنندگان را در پیدا کردن پیج او یاری کنید.
  • اشتراک در سوشال مدیا: اگر اکانتهای دیگر خود همچون فیسبوک، توییتر و… را به اکانت اینستاگرام خود لینک کرده باشید میتوانید در این بخش و با انتخاب آنها، پست ارسالی را بهصورت خودکار در اکانتهای فیسبوک یا دیگر خود نیز منتشر کنید.
  • بستن کامنتها: در انتهای صفحه نیز گزینهای تحت عنوان Advanced Settings قرار دارد که با انتخاب آن میتوانید امکان کامنت را بهطور کامل برای آن پست ببندید.

بعد از انجام موارد بالا، روی گزینه Share لمس کنید تا پست شما منتشر شود.

منبع : تیم تامین محتوای helloemarkting

اینستاگرام
به این پست امتیاز دهید


  نظر دهید

  نظر دهید